Filtry odwróconej osmozy

O systemie

System odwróconej osmozy jest najlepszą i najbardziej skuteczną metodą zapewnienia sobie i swojej rodzinie nieograniczonej ilości czystej i smacznej wody. Sercem systemu jest membrana TFC – czyli zespół półprzepuszczalnych błon cienkowarstwowych. Połączona z filtrami wstępnymi z włókniny polipropylenowej oraz węgla aktywnego pozwala nam uzyskać wodę pozbawioną takich zanieczyszczeń jak: trujące i rakotwórcze związki chemiczne, metale ciężkie, pierwiastki radioaktywne, azotany, bakterie i wirusy, a dzięki mineralizatorowi dostarczy jej dodatkowych minerałów. Doskonałość systemów RO polega na zastosowaniu technologii kilku stopniowego oczyszczania wody.

splashing, splash, aqua-165192.jpg
hd wallpaper, nature wallpaper, niagara falls-218591.jpg

Elementy filtra osmotycznego

Filtr wstępny sedymentacyjny – usuwa większe, nierozpuszczalne w wodzie zanieczyszczenia mechaniczne, takie jak: rdzę, zawiesiny, piasek, muł, itp. W ten sposób wydłużając żywotność pozostałych wkładów systemu.

Filtr z węgla aktywnego – redukuje ilość chloru i jego trujących pochodnych, oraz część związków organicznych. Poprawia smak i zapach wody. Zabezpiecza membranę osmotyczną przez niszczącym działaniem chloru.

Membrana osmotyczna – usuwa 96-99% wszelkich rozpuszczonych w wodzie związków, w szczególności tych, które są najbardziej trujące dla człowieka, m. in. pestycydy, detergenty, nawozy sztuczne, metale ciężkie, herbicydy i fenole, jak również bakterie i wirusy.

Filtr liniowy węglowy – usuwa substancje lotne i gazy powstające podczas oczyszczania wody oraz nadaje wodzie specyficzny smak i zapach naturalnej wody źródlanej.

Wkład liniowy mineralizujący – ma na celu wzbogacenie oczyszczonej wody w związki mineralne niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu ludzkiego.

Zalety wody RO.

Woda oczyszczona osmotycznie idealnie nadaje się do sporządzania odżywek dla dzieci oraz do gotowania i mycia warzyw i owoców. Uwydatnia aromat i smak kawy i herbaty. Korzystnie wpływa na wrażliwą skórę, jest idealna do mycia twarzy. Zalecana jest szczególnie dla osób chorych na kamice nerkową, mających nadciśnienie tętnicze, reumatyzm, problemy z układem krążenia oraz w dietach odchudzających. Idealna dla wszytkich, którzy cenią sobie zdrowie.

water, water drop, ripple-384649.jpg
bottle, mineral water, glass-2032980.jpg

Oczyszczanie molekularne jest naturalnym procesem, powszechnie zachodzącym w przyrodzie, polegającym na przenikaniu wody przez błonę komórkową. Proces ten został zaobserwowany w naturze i znany jest od bardzo dawna, jednak dopiero w XX wieku udało się  zastosować go do oczyszczania wody. Technologia molekularna jest procesem, którego istotą jest oddzielenie wody od rozpuszczonych w niej substancji bez stosowania jakichkolwiek środków chemicznych. Proces ten jest uwarunkowany obecnością błony, czyli półprzepuszczalnej membrany, przez którą mogą przenikać jedynie cząsteczki związków chemicznych. Pod wpływem zewnętrznego ciśnienia, przepływ wody następuje w kierunku odwrotnym niż w komórkach.

Oferta filtrów odwróconej osmozy - Standard

Oferta filtrów odwróconej osmozy - Premium

Filtr wody REDOX

Filtr wody REDOX – redukuje potencjał utlenialności wody do -300mV i podnosi pH wody do 10. Najbardziej naturalny, ekonomiczny i skuteczny sposób na nadanie wodzie właściwości przciwutleniających – bez użycia prądu elektrycznego. Taka woda wspiera antynowotworowy tryb życia, chroni komórki ciała przed starzeniem i zmianami. Koszt filtra to 350 zł. Każdy filtr odwróconej osmozy można rozszerzyć o wkład REDOX, ale UWAGA, niektóre filtry już mają go wbudowanego! Do filtra należy doliczyć koszt zaworka odpowietrzającego, którego cena wynosi 50 zł.