Urządzenia uzdatniające wodę

Oferujemy montaże urządzeń uzdatniających wodę, takich jak zmiękczacze, odżelaziacze, kolumny węglowe, lampy UV itp. Dobieramy je do indywidualnych potrzeb klienta na podstawie wykonanego przez niego badania wody.

Urządzenie powinno pochodzić z pewnego źródła, najlepiej od producenta o wyrobionej renomie w dziedzinie uzdatniania wody w domu.

Często w parze ze znaną marką idzie cena, która może być wyższa od konkurencyjnych urządzeń, ale warto ponieść jednorazowo wyższy koszt, który zwróci się w postaci bezawaryjnego urządzenia i niskich kosztów eksploatacji. Tanie urządzenia o nieznanym pochodzeniu często okazują się chybionym wyborem, ponieważ szybko okazuje się, że zużywają więcej wody, soli i energii. Obiecująca oszczędność jest tylko pozorna.

Na etapie wyboru urządzenia warto sięgać po sprawdzone marki, znane z solidności i cieszące się zaufaniem wśród użytkowników. Warto zwrócić uwagę na jakość użytych materiałów, niskie koszty eksploatacji, komfort użytkowania i dobrą obsługę serwisową.

Zła jakość wody to niestety dość powszechna sytuacja z jaką się stykamy. Skutkiem zanieczyszczeń wody jest przyspieszone zużycie szczególnie urządzeń cieplnych, nie tylko kotłów grzewczych, ale także grzałek w pralkach czy zmywarkach. Twarda woda powoduje również wytrącanie się osadów na armaturze sanitarnej, co zmniejsza jej estetykę i trwałość.

water, glass, wine glass-2222825.jpg
underwater, bubbles, air bubbles-4441991.jpg

Skutecznym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie stacji uzdatniania wody, która poza zmiękczaniem wody (usunięciem twardości) zredukuje ilość stałych zanieczyszczeń. Użytkowanie takiej stacji jest bardzo proste i generuje niewielką ilość kosztów. Oszczędności to nie tylko zmniejszone ryzyko uszkodzeń urządzeń cieplnych, ale także mniejsze dawkowanie środków piorących oraz mniejsza ilość osadów na armaturze sanitarnej (szczególnie na bateriach, kabinach prysznicowych) co za tym idzie, zmniejszona konieczność jej notorycznego czyszczenia.

Węglany wapnia i magnezu podczas ogrzewania wody wytracają się i osadzają w postaci kamienia kotłowego, powoduje to:

  • znaczne obniżenie sprawności cieplnej urządzeń – brak przenikania ciepła
  • przedwczesne zużycie elementów grzewczych
  • zwiększenie zużycia energii (1 mm osadu może powodować zwiększenie jej zużycia nawet o 10%) a tym samym zwiększone koszty ogrzewania
  • niszczenie i pękanie materiałów

Dokonujemy uruchomienia urządzenia, które obejmuje sprawdzenie poprawności wykonania instalacji, ustalenie parametrów wody surowej, ustawienie parametrów wody uzdatnionej i pozostałych parametrów pracy urządzenia, w zależności od wymagań użytkownika i instalacji wodnej w jakiej urządzenie pracuje, oraz dokonujemy przeszkolenia w zakresie obsługi urządzenia.

Nasza oferta urządzeń uzdatniających wodę